Neplodnost

Touha po dětech je jednou z nejsilnějších, které v životě můžeme mít. Většinou ženy ještě (mnohem) více než muži, ale velmi často se tato touha během našeho života objeví a začne růst. A když není naplněná, může to působit trápení až sžíravá muka. Neplodnost se dá řešit jinak než lékařsky za drahé statisíce, a to pomocí speciálních maserských hmatů, akupresůry a jiných masérských dovedností.

Problémy s početím trápí stále větší procento párů, které si přejí mít dítě. Příčiny mohou být různé, od fyziologických až po ty psychické. Neúspěšná snaha o početí může vést k vážnému rozkolu v jinak šťastné partnerské dvojici a negativně ovlivnit i kvalitu sexuálního života. Pojďme se společně podívat na to, v jakých případech nám může tantra, případně tantrická masáž s otěhotněním pomoci.

Strašák jménem neplodnost
Neplodnost je definována jako neúspěšná snaha páru o početí po dobu delší než jeden rok (při nechráněném sexu, cca 2 x týdně) a trpí jí 5-15% párů. Fyziologické příčiny mohou být u žen např. poškození či uzavření vejcovodů, hormonální poruchy či problémy s uhnízděním vajíčka, u mužů zase může být neplodnost způsobena poklesem kvality spermatu, blokací chámovodů či chromozomálními poruchami spermií. Velká část potíží je často ale psychického rázu. Pár, snažící se o potomka, může dojít až k tomu, že se miluje podle předem sestaveného harmonogramu. Sex se místo radosti stává povinností, kterou muž plní už jen proto, aby zabránil pláči či hysterii partnerky nad další započatou menstruací. Pár se dostává do bludného kruhu a jeden druhému se postupně vzdalují. Jak to udělat, abyste se do tohoto kruhu vůbec nedostali? Především přestaňte o plození dětí neustále přemýšlet. Stanovte si termín, ideálně cca do 1 roku, kdy si přejete otěhotnět, napište si jej do diáře, abyste si jej nemuseli pamatovat a od této chvíle slibte sami sobě, že nebudete na těhotenství myslet.
V naší kultuře jsme si navykli dosahovat svých cílů vůlí, silou a často nám chybí pokora přijímat věci tak, jak jsou. Součástí lidského života by měla být také pokora. Pokora přijímat to, co nám naše tělo umožní a co už ne. Pokora neznamená pasivitu, ale přijetí toho, že naše tělo je často moudřejší než my a často má dobrý důvod pro to, co se mu "děje". Jedna věc navíc funguje dokonale, vždy, když se o něco přespříliš snažíme, tak to zároveň od sebe odpuzujeme a způsobíme si tím více škody než užitku.

Nová etapa sexuálního objevování
Radujte se! To, co vás nyní (poté, co jste sami sobě dovolili rok klidu) čeká, je čas sexuálních radovánek a objevování. Můžete s klidem vyhodit do koše antikoncepční pilule, náplasti i kondomy a začít si plně užívat jeden druhého, se vším všudy. Antikoncepční tablety dokonce mění chemii vašeho těla, takže po jejich vysazení možná zjistíte, že máte mnohem větší chuť na milostné hrátky než dříve. Navíc za ušetřené peníze si můžete dopřát třeba partnerskou tantra masáž, zážitek, který obohatí, prohloubí a možná nastartuje změnu pro váš vztah. Spojit ji můžete se společnou saunou a romantickou večeří. Užívejte si toto období, protože až své vytoužené miminko počnete, budete mít spoustu jiné práce. Berte tedy tento čas jako druhé líbánky.

Jak působí tantra nebo tantra masáže na početí?
Tantra nás učí uvolnit se. Hrát si, experimentovat, radovat se ze svého těla i těla svého partnera. Tantra masáž pomáhá uvolnit celou pánevní oblast, rozproudit v ní energii a život, tolik potřebné pro uhnízdění plodu. Vaše pánev musí být plná, živá, sálající a nabytá. Stejně tak vaše prsa, ze kterých pak bude vaše dítě sát mléko a výživu. V tantrické masáži používáme nejen citlivý a láskyplný přístup, ale také věci, co fungují na tělesné rovině: prvky bioenergetiky a stimulace pánevního dna. Celé tělo se tak postupně propojuje a oživuje.
Tantra masáž pozitivně ovlivňuje produkci dopaminu a serotoninu (hormony štěstí) a vzrušení a uvolnění zaplavuje celé naše tělo. To, co se při tantra masáži naučíte, můžete přenášet do své vlastní ložnice a dopřávat si tak vzájemné laskání a něžnosti třeba denně. Objevte hranice své poživačnosti a dejte své sexualitě nový rozměr a místo v životě. Nechte se zcela ovládnout pudovostí a chtíčem! Pokud marně hledáte klíč a inspiraci, může být pro vás vhodné např. absolvovat spolu individuální výuku tantra masáže, při které se o sobě mnohé dozvíte a naučíte. Objevováním kouzla tantry, tantrické masáže a rituálů otevřete nové dveře k sobě samým a přestanete se soustředit na stres a technické plození. Pokud netrpíte biologickou dysfunkcí , pak brzy zjistíte, že to jde nějak samo. A o to jde.

Doprovodný program
Tento přístup je doplnit i důrazem na zdravý životní styl. Dbejte především na dostatek spánku, denně alespoň 7 hodin a nechoďte spát později než ve 23h. Jezte spíše zdravá, lehčí jídla, hodně ovoce, zeleniny a ovocných či zeleninových šťáv. Omezte vliv stresových faktorů. Ať už z práce nebo z hádek s tchýní. Je důležité, abyste teď věnovala pozornost a péči sama sobě. Alespoň jednou týdně si dopřejte fyzickou relaxaci v sauně, při cvičení (jóga, tai-chi) a procházku v přírodě. A alespoň jednou týdně dělejte to, co máte ráda. Kupte si novou knihu nebo si zajděte do divadla či kina.

chiro Masáže

NAVŠTIVTE NÁS

Žofinská 233/10, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

ZAVOLEJTE NÁM

+420 792 779 909

NAPIŠTE NÁM

chiromasaze@gmail.com


Otevírací doba

PONDĚLÍ - PÁTEK

7:00 - 22:00

SOBOTA

7:00 - 22:00

NEDĚLE

7:00 - 22:00


Pouze na objednávku!


Platba v hotovosti, patební kartou, přes fond FKSP a BENEFIT PLUS

© 2022 Všechna práva vyhrazena INTER TECHNIK S.R.O.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!